KURSAI

Kurdami „Miesto istorijų mokyklą” supratome, kad dalis paskaitų ir kursų, skirtų gidų mokymo programai, gali būti įdomūs ir jau dabar dirbantiems gidams ar žmonėms, mėgstantiems savo vakarus leisti turiningai. Todėl kai kuriuos kursus suteikiame galimybę įsigyti atskirai. Vėliau pasiūlysime ir atskirų paskaitų, kurios suteiks progą pasiklausyti geriausių savo srities specialistų.

ekskursija.jpeg

GIDŲ KURSAI | NUO 2021-09-07

250 akademinių valandų  gidų kursai, kuriuos sudaro 8 paskaitų ciklai (daugiau nei 70 paskaitų įvairiomis istorijos, architektūros, kultūros ir meno, gamtos, psichologijos, gidų meistriškumo, komunikacijos ir marketingo temomis) su geriausiais savo srities profesionalais ir vienas praktinių ekskursijų ciklas.

Visiems kursų dalyviams, sėkmingai baigusiems kursus, išlaikiusiems žinių patikrinimo įskaitas, surengusiems ir pravedusiems kontrolinę ekskursiją, bus išduodamas „Miesto istorijų mokyklos” gido pažymėjimas, patvirtinantis, jog asmuo atitinka gido profesinės kvalifikacijos reikalavimus. Išklausytas gidų rengimo kursas ir išlaikytas praktinis ekskursijų vedimo egzaminas galioja 2 metus, per kuriuos asmuo, norintis gauti Gido pažymėjimą, turi pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai prašymą ir reikiamus papildomus dokumentus.
 

vilniaus-ir-vilniaus-apylinkiu-zemelapis

ISTORIJOS PASKAITŲ KURSAS

Šis 10-ies Lietuvos istorijos paskaitų ciklas yra skirtas visiems, norintiems pagilinti ir įtvirtinti savo istorijos žinias. Tai koncentruotas, bet informatyvus kursas, aptariantis svarbiausius mūsų šalies istorinius įvykius ir asmenybes, bet ne „suveriant“ juos ant virvelės kaip atskirus karoliukus, o supinant į vientisą naratyvą, atskleidžiant priežasties ir pasekmės ryšius, aptariant įtakas, politinius interesus, nepamirštant tarptautinio konteksto.

Paskaitų ciklas gali būti naudingas ir abiturientams – dėstytoja Erika Meškauskienė turi didelę pedagogio darbo patirtį, jos paskaitos ir dėliojami Lietuvos istorijos akcentai bus puiki pagalba ruošiantis egzaminui.

NAUJOS DATOS - JAU NETRUKUS!

120 Eur
Noriu!
110994703_1763375753801519_8258957693329

ARCHITEKTŪROS PASKAITŲ KURSAS

Šis 8-ių paskaitų kursas yra skirtas tiems, kurie žvelgdami į pastatą, nori matyti ne tik jo tūrį bei spalvą, bet ir akimirksniu suprasti jo istorinį kontekstą: kas ir kada pastatą statė, kokia buvo jo funkcija, ką išduoda jo dekoro elementai, kokios idėjos buvo architektų ir užsakovų galvose. Architektūra kaip skirtingų laikmečių žmonių idėjų realizacijos forma, kaip meno išraiška, kaip protestas, kaip iššūkis.

Šio paskaitų ciklo metu jūs išmoksite atpažinti skirtingų epochų elementus architektūroje, sužinosite jų reikšmes ir funkcijas, pažinsite pasaulinio garso architektų darbus LDK teritorijoje. Suprasite epochos idėjų, religinių disputų, technologinių naujovių ir geografinių atradimų, sparčios industrializacijos, net karų, gaisrų ar epidemijų įtaką architektūrai.

NAUJOS DATOS - JAU NETRUKUS!

100 Eur
Noriu!
Gido%20veiklos%20praktikumas_edited.jpg

GIDŲ MEISTRIŠKUMO KURSAS

Nuo ko pradėti? Kur ir kaip ieškoti medžiagos savo ekskursijai? Ekskursijos tema, maršrutas ir trukmė. Pasakojimo adaptavimas pagal kliento poreikius. Kaip, kur ir kam ją parduoti? Kokius mokesčius reikės mokėti? Ar visur užteks vien gido pažymėjimo, ar reikės ir papildomų akreditacijų? Ar galėsite vesti ekskursijas užsienyje? O kaip dėl arbatpinigių? O jei ekskursijos metu lis lietus? (net nenumanote, kaip dažnai gidai girdi šį klausimą). Ką daryti turistui susirgus ar pametus pasą... Patikėkite, klausimų jums kils be galo daug! Šio kurso metu patirtimi su jumis dalinsis ir į visus klausimus apie praktinę gido darbo pusę atsakys šį darbą dirbantys žmonės.

NAUJOS DATOS - JAU NETRUKUS!

120 Eur
Noriu!
Kultūros_paveldas.jpg

KULTŪROS ISTORIJOS KURSAS

Kažin ar yra kokia kita profesija be gido, kuomet atėjęs klientas specialisto turi teisę paklausi bet ko: istorija, kalba, papročiai, kulinarinis paveldas, ekonomika, importas, eksportas, resursai, flora, fauna, kalnai, ežerai, įstatymai, mokesčiai, teismai, politika, kaimynai, karai ir visokie kiti reikalai. Klausimų išties šimtai! Ir atsakyt į juos privalai.

 

Šio kurso metu skirtingi dėstytojai palies pačias įvairiausias temas, kurių žinios bus išties naudingos tiek gidams visapusiškai pristatant Lietuvą, tiek visiems, norintiems prisiminti ar pagilinti savo žinias apie Lietuvą, jos žmones, regionus, religijas, folklorą, kalbą, tradicijas, šventes, valgius ir dar daug ką kitą.

NAUJOS DATOS - JAU NETRUKUS!
 

80 Eur
Noriu!
Miskas-Ciurlionis.jpg

MENO ISTORIJOS PASKAITŲ KURSAS

Dažnas mūsų, žvelgdamas į dailės kūrinį ne profesionalo akimis, gali pasakyti tik ar jis jam patinka, ar ne, tačiau daugeliu atveju paveikslo drobėje ar freskos tinke slypi žymiai daugiau, tereikia išmokti tai pastebėti ir iššifruoti.

Šis 5 meno istorijos paskaitų kursas skirtas tiems, kurie pasiryžę pažvelgti į dailės kūrinį savotišku trimatės erdvės žvilgsniu, kuriems smalsu, ką reiškia skirtingos spalvos, kokią žinutę siunčia jame pavaizduoti iš pirmo žvilgsnio lyg ir netyčia fone atsiradę daiktai, kokią įtaką dailininkui turėjo užsakovai bei mecenatai, kaip keičiantis epochos grožio ir estetikos sampratai kito ir visa ko vaizdavimas drobėje.

NAUJOS DATOS - JAU NETRUKUS!
 

70 Eur
Noriu!
Basic-Psychology-FB.jpg

PSICHOLOGIJOS KURSAS GIDAMS

Gido darbas – tai nuolatinis bendravimas su žmonėms: su pavieniais keliautojais ir su didelėmis grupėmis, su žmonėmis, gyvenančiais mūsų ar kaimyninėse šalyse, ir su atvykusiais iš toli, su vaikais, su suaugusiais ar senjorais – niekada nežinai, ką sutiksi nusileidus lėktuvui ar pravėrus viešbučio duris. Jūsų klientai bus skirtingų tautybių, kultūrų, religijų, socialinių grupių atstovai, turės įvairių pageidavimų, poreikių, reikalavimų.

 

Kaip valdyti grupę, kaip konstruktyviai spręsti iškilusias problemas, o dar geriau, kaip jas numatyti ir užbėgti už akių? Tam tikrai pravers bendravimo psichologijos žinios bei konfliktų valdymo įgūdžiai.

NAUJOS DATOS - JAU NETRUKUS!

70 EUR
Noriu!
Screen Shot 2020-09-08 at 23.41.55.png

LIETUVOS GAMTOS KURSAS

Ar tikrai pažįstame Lietuvos gamtą? Žinome, kur ir kokie gyvūnai gyvena, ar esame juos matę ne zoologijos sode, ar pažįstame juos ne vien tik iš vaikystėje skaitytų pasakų? O kur dar Lietuvos rezervatai, nacionaliniai ir regioniniai parkai bei jų flora ir fauna.

Šis 5 paskaitų ciklas skirtas tiek gamtos mylėtojams, tiek žmonės, kurie bijodami erkių ar varlių atsisako koją ten kelti. Pažadame, jog mokytis prie ekrano bus saugu ir joks vilkas neužpuls, o paskaitų metu rodomos Lietuvos gamtos nuotraukos jums atims žadą, garantuojame, jog dėstytojo pasakojamos istorijos, o kartais net ir nuotykiai privers jus nustebti, nudžiugti ir „užnorins“ jau kitą rytą išsukti iš asfaltuoto kelio.

Paskaitų ciklas puikiai tinka ir vyresniems vaikams.

NAUJOS DATOS - JAU NETRUKUS!

80 Eur
Noriu!
Gediminaiciai.jpg

MOKOMŲJŲ EKSKURSIJŲ CIKLAS | NUO 2020-10-17

Turbūt visi esate buvę ekskursijoje, tiesa? Bet šis 20 mokomųjų ekskursijų ciklas kiek skirsis nuo įprastų pasivaikščiojimų. Mokomąsias ekskursijas jums ves gidai, kuriems tai bus mažų mažiausiai tūkstantasis pasivaikščiojimas su grupe, taigi būsimi jūsų kolegos pasidalins, kur ir ką reikėtų akcentuoti, ko būtinai būtinai paklaus jūsų turistai (patikėkite, klausimai tikrai kartojasi), papasakos juoką keliančių nutikimų, įspės apie pačiose, atrodytų, nekalčiausiose vietose ar frazėse slypinčius pavojus. Trumpai tariant, pakviesime jus užeiti į gido darbo virtuvę.

NAUJOS DATOS - JAU NETRUKUS!

200 Eur
Noriu!