top of page

KURSAI

Kurdami „Miesto istorijų mokyklą” supratome, kad dalis paskaitų ir kursų, skirtų gidų mokymo programai, gali būti įdomūs ir jau dabar dirbantiems gidams ar žmonėms, mėgstantiems savo vakarus leisti turiningai. Todėl kai kuriuos kursus suteikiame galimybę įsigyti atskirai. Vėliau pasiūlysime ir atskirų paskaitų, kurios suteiks progą pasiklausyti geriausių savo srities specialistų.

ekskursija.jpeg

GIDŲ KURSAI | NAUJAS SEZONAS NUO 2024-09-24

250 akademinių valandų gidų kursai, kuriuos sudaro 7 paskaitų ciklai (daugiau nei 70 paskaitų įvairiomis istorijos, architektūros, kultūros ir meno, gamtos, psichologijos, komunikacijos ir retorikos temomis) su geriausiais savo srities profesionalais ir vienas praktinių ekskursijų ciklas. Kursų dalyviai turi atlikti istorijos ir architektūros kursų baigiamąjį darbą, parengti savo ekskursijos projektą ir atsiskaityti ekskursijų vedimo praktiką.

Pabaigus šiuos kursus, išduodamas „Miesto istorijų mokyklos” kursų baigimo pažymėjimas, patvirtinantis, kad asmuo atitinka gido profesinės kvalifikacijos reikalavimus. Šį pažymėjimą kartu su kitais reikiamais dokumentais pristačius Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, išduodamas gido pažymėjimas, galiojantis visoje Lietuvoje neribotą laiką.

ATSISIŲSTI 2024/2025 M. KURSŲ TVARKARAŠTĮ

IK-www.png

ISTORIJOS KURSAS | NUO 2024-10-10

Lietuvos istorijos paskaitų ciklas yra skirtas visiems, norintiems pagilinti ir įtvirtinti savo istorijos žinias. Tai koncentruotas, bet informatyvus kursas, aptariantis svarbiausius mūsų šalies istorinius įvykius ir asmenybes, bet ne „suveriant“ juos ant virvelės kaip atskirus karoliukus, o supinant į vientisą naratyvą, atskleidžiant priežasties ir pasekmės ryšius, aptariant įtakas, politinius interesus, nepamirštant tarptautinio konteksto.

Paskaitų ciklas gali būti naudingas ir abiturientams – dėstytojas turi didelę pedagoginio darbo patirtį, jo paskaitos ir dėliojami Lietuvos istorijos akcentai bus puiki pagalba ruošiantis egzaminui.

 

JAU GALITE ĮSIGYTI!

110994703_1763375753801519_8258957693329593914_o_edited.jpg

ARCHITEKTŪROS KURSAS | NUO 2024-10-17

Šis kursas yra skirtas tiems, kurie žvelgdami į pastatą, nori matyti ne tik jo tūrį bei spalvą, bet ir akimirksniu suprasti jo istorinį kontekstą: kas ir kada pastatą statė, kokia buvo jo funkcija, ką išduoda jo dekoro elementai, kokios idėjos buvo architektų ir užsakovų galvose. Architektūra kaip skirtingų laikmečių žmonių idėjų realizacijos forma, kaip meno išraiška, kaip protestas, kaip iššūkis.

Šio paskaitų ciklo metu jūs išmoksite atpažinti skirtingų epochų elementus architektūroje, sužinosite jų reikšmes ir funkcijas, pažinsite pasaulinio garso architektų darbus LDK teritorijoje. Suprasite epochos idėjų, religinių disputų, technologinių naujovių ir geografinių atradimų, sparčios industrializacijos, net karų, gaisrų ar epidemijų įtaką architektūrai.

 

JAU GALITE ĮSIGYTI!

KIK-www.png

KULTŪROS ISTORIJOS KURSAS | NUO 2025-01-30

Kažin ar yra kokia kita profesija be gido, kuomet atėjęs klientas specialisto turi teisę paklausi bet ko: istorija, kalba, papročiai, kulinarinis paveldas, ekonomika, importas, eksportas, resursai, flora, fauna, kalnai, ežerai, įstatymai, mokesčiai, teismai, politika, kaimynai, karai ir visokie kiti reikalai. Klausimų išties šimtai! Ir atsakyt į juos privalai.

 

Šio kurso metu skirtingi dėstytojai palies pačias įvairiausias temas, kurių žinios bus išties naudingos tiek gidams visapusiškai pristatant Lietuvą, tiek visiems, norintiems prisiminti ar pagilinti savo žinias apie Lietuvą, jos žmones, regionus, religijas, folklorą, kalbą, tradicijas, šventes, valgius ir dar daug ką kitą.

JAU GALITE ĮSIGYTI!

MIK-www.png

MENO ISTORIJOS KURSAS | NUO 2025-01-11

Dažnas mūsų, žvelgdamas į dailės kūrinį neprofesionalo akimis, gali pasakyti tik ar jis jam patinka, ar ne, tačiau daugeliu atveju paveikslo drobėje ar freskos tinke slypi žymiai daugiau, tereikia išmokti tai pastebėti ir iššifruoti.

Šis 5 meno istorijos paskaitų kursas – tai penkios skirtingos epochos ir penki skirtingi dėstytojai – kiekvienas savo laikmečio žinovas, padėsiantis pažvelgti į dailės kūrinius savotišku trimatės erdvės žvilgsniu ir suprasti, ką reiškia skirtingos spalvos, kokią žinutę siunčia jame pavaizduoti iš pirmo žvilgsnio lyg netyčia fone atsiradę daiktai, kokią įtaką menininko darbui turėjo užsakovai bei mecenatai, kaip keičiantis epochų grožio ir estetikos sampratai kito ir visa ko vaizdavimas mene.

JAU GALITE ĮSIGYTI!

PK-WWW.png

PSICHOLOGIJOS KURSAS

Gido darbas – tai nuolatinis bendravimas su žmonėms: su pavieniais keliautojais ir su didelėmis grupėmis, su žmonėmis, gyvenančiais mūsų ar kaimyninėse šalyse, ir su atvykusiais iš toli, su vaikais, su suaugusiais ar senjorais – niekada nežinai, ką sutiksi nusileidus lėktuvui ar pravėrus viešbučio duris. Jūsų klientai bus skirtingų tautybių, kultūrų, religijų, socialinių grupių atstovai, turės įvairių pageidavimų, poreikių, reikalavimų.

 

Kaip valdyti grupę, kaip konstruktyviai spręsti iškilusias problemas, o dar geriau, kaip jas numatyti ir užbėgti už akių? Tam tikrai pravers bendravimo psichologijos žinios bei konfliktų valdymo įgūdžiai.

GALĖSITE ĮSIGYTI JAU NETRUKUS!

80 EUR
Noriu!
Screen Shot 2020-09-08 at 23.41.55.png

LIETUVOS GAMTOS KURSAS | NUO 2025-02-13

Ar tikrai pažįstame Lietuvos gamtą? Žinome, kur ir kokie gyvūnai gyvena, ar esame juos matę ne zoologijos sode, ar pažįstame juos ne vien tik iš vaikystėje skaitytų pasakų? O kur dar Lietuvos rezervatai, nacionaliniai ir regioniniai parkai bei jų flora ir fauna. Šis paskaitų ciklas skirtas tiek gamtos mylėtojams, tiek žmonės, kurie bijodami erkių ar varlių atsisako koją ten kelti. Pažadame, jog mokytis prie ekrano bus saugu ir joks vilkas neužpuls, o paskaitų metu rodomos Lietuvos gamtos nuotraukos jums atims žadą, garantuojame, jog dėstytojo pasakojamos istorijos, o kartais net ir nuotykiai privers jus nustebti, nudžiugti ir „užnorins“ jau kitą rytą išsukti iš asfaltuoto kelio. Paskaitų ciklas puikiai tinka ir vyresniems vaikams.

JAU GALITE ĮSIGYTI!

Gediminaiciai.jpg

MOKOMŲJŲ EKSKURSIJŲ KURSAS

Turbūt visi esate buvę ekskursijoje, tiesa? Bet šis 10 mokomųjų ekskursijų ciklas kiek skirsis nuo įprastų pasivaikščiojimų. Mokomąsias ekskursijas jums ves gidai, kuriems tai bus mažų mažiausiai tūkstantasis pasivaikščiojimas su grupe, taigi būsimi jūsų kolegos pasidalins, kur ir ką reikėtų akcentuoti, ko būtinai būtinai paklaus jūsų turistai (patikėkite, klausimai tikrai kartojasi), papasakos juoką keliančių nutikimų, įspės apie pačiose, atrodytų, nekalčiausiose vietose ar frazėse slypinčius pavojus. Trumpai tariant, pakviesime jus užeiti į gido darbo virtuvę.

GALĖSITE ĮSIGYTI JAU NETRUKUS!

200 Eur
Noriu!
KRK-www.png

KOMUNIKACIJOS IR RETORIKOS KURSAS

Nuo ko pradėti? Kur ir kaip ieškoti medžiagos savo ekskursijai? Ekskursijos tema, maršrutas ir trukmė. Pasakojimo adaptavimas pagal kliento poreikius. Kaip, kur ir kam ją parduoti? Kokius mokesčius reikės mokėti? Ar visur užteks vien gido pažymėjimo, ar reikės ir papildomų akreditacijų? Ar galėsite vesti ekskursijas užsienyje? O kaip dėl arbatpinigių? O jei ekskursijos metu lis lietus (net nenumanote, kaip dažnai gidai girdi šį klausimą)? Ką daryti turistui susirgus ar pametus pasą... Patikėkite, klausimų jums kils be galo daug! Šio kurso metu patirtimi su jumis dalinsis ir į visus klausimus apie praktinę gido darbo pusę atsakys šį darbą dirbantys žmonės. Taip pat vyks viešojo kalbėjimo ir kiti praktiniai užsiėmimai, padėsiantys įtvirtinti teorines žinias ir suvaldyti jaudulį, kalbant prieš auditoriją.

GALĖSITE ĮSIGYTI JAU NETRUKUS!

200 EUR
Noriu!
meno istorija
Gidų kursai
Istorijos cikas
kultūros istorija
Psichologijos kursas
eksursijų cikas
gamtos kursas
architektūros kursas
Gidų meistriškumo kursas
bottom of page