DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Šioje skiltyje pateikiame atsakymus į Jūsų dažnai užduodamus klausimus. Jei čia ar kitose skiltyse neradote atsakymo į Jums aktualų klausimą, jį užduoti galite naudodamiesi užklausos forma, o mes pasirūpinsime, kad atsakymas Jus pasiektų kuo greičiau!

Kokia gidų kursų trukmė?


Numatoma kursų trukmė – 8 mėnesiai, planuojama galutinių atsiskaitymų data – 2022 m. balandžio mėnuo. Tačiau, esant pageidavimui, visų kursų programą galima bus išklausyti bei pasirengti atsiskaitymui ir per dvejus metus: dalį gidų kursų dalykų renkantis šiemet, o prie likusių prisijungiant kitais mokslo metais. Taip galėsite laisviau planuotis savo laiką bei finansus.
Kas nutiks, jei negalėsiu dalyvauti paskaitoje ir ją praleisiu?


Tikrai nieko baisaus, Jūs tiesiog praleisite paskaitą, kurios įrašą galėsite pasižiūrėti vėliau.
Ar kursai vyks tik nuotoliniu būdu?


Visos paskaitos vyks nuotoliniu būdu, tačiau į mokomąsias ekskursijas ir praktinius seminarus mieste bei muziejuose eisime „gyvai“.
Kas nutiks, jei negalėsiu dalyvauti mokomoje ekskursijoje? Ar jos bus kartojamos?


Specialios mokomosios ekskursijos kartojamos nebus, tačiau esant galimybei, galėsite dalyvauti atitinkamos tematikos „Savaitgalio ekskursijų“ organizuojamame pasivaikščiojime kitu metu.
Ar yra taikomos nuolaidos studentams, senjorams ar istorikams?


Ne. Kaina visiems vienoda.
Kas įskaičiuota į gidų kursų kainą?


Į gidų kursų kainą yra įskaičiuotos nuotolinės paskaitos ir mokomosios ekskursijos.

Mokestis už ekskursijų metu lankomus mokamus objektus neįskaičiuotas, taip pat savarankiškai reikės atvykti į Kauną, kur vyks baigiamasis mūsų susitikimas.
Kiek laiko bus pasiekiami paskaitų įrašai?


Paskaitų įrašai visiems Miesto istorijų mokyklos lankytojams bus pasiekiami iki 2022 07 01.
Ar reikia turėti galimybių pasą?


Pagal dabar galiojančią tvarką, galimybių paso reikės keliaujant į archyvą. Kitoms veikloms, numatytoms kursų metu, kol kas galimybių paso nereikia. Jeigu tvarka pasikeis, apie tai informuosime.
Ar už kursus galima mokėti dalimis?


Taip, už gidų kursus galima mokėti dalimis. Norėdami rinktis mokėjimą dalimis, parašykite apie tai el.p. labas@mimokykla.lt, kad galėtume suskaidyti mokėjimus dalimis.
Iki kada galima registruotis į kursus?


Gidų kursų pradžia – rugsėjo 28 d. Tačiau galima registruotis ir vėliau: paskaitos įrašomos, tad peržiūrėsite įrašus ir pasivysite. Ekskursijos kartojamos nebus, tačiau vieną kitą praleidus taip pat galima pasivyti.


Atskirų paskaitų ciklai prasideda skirtingu metu, bet registruotis galėsite net ir jiems prasidėjus, nes bus prieinami paskaitų įrašai.
Kas gali dalyvauti kursuose?


Visi norintys. Net ir vaikai: ypatingai rekomenduojame Lietuvos istorijos kursą abiturientams, tai bus tikrai gera pagalba ruošiantis valstybiniam egzaminui. Lietuvos gamtos kursą buvo pamėgę ir mažesni vaikai. Taip pat ir gidai renkasi kursus, nes jie praplečia turimas žinias.
Kas gali tapti gidu, tai yra, gauti gido pažymėjimą?


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Turizmo įstatymu, gido pažymėjimui gauti yra tik trys sąlygos: reikia turėti bet kurios srities aukštojo mokslo diplomą ir kursų baigimo pažymėjimą. Tai reiškia, kad jeigu jūs esate paskutinių kursų studentas universitete/kolegijoje, jūs po studijų baigimo taip pat galėsite gauti pažymėjimą, jeigu nuo kursų baigimo dar nebus praėję dveji metai. Paskutinė sąlyga: jūs turite mokėti bent vieną užsienio kalbą. Kalbos mokėjimas nėra tikrinamas.
Kiek laiko galioja gido pažymėjimas?


Jis galioja neribotai. Vis dėlto siūlome nuolat atnaujinti savo žinias ir tobulėti.
Ar yra galimybė išklausyti tik vieną norimą paskaitą ar kursą, jeigu gido pažymėjimas neaktualus, tačiau paskaitos bei lektoriai sudomino?


Žinoma😉. Nors iki Miesto istorijų mokyklos tokios galimybės nesiūlė nei viena gidus rengianti mokykla, tačiau labai džiaugiamės, kad ši mūsų idėja labai pasiteisino ir sėkmingai tęsia savarankišką gyvenimą!

Taigi, MIMokyklos gidų kursus sudaro 8 skirtingų paskaitų ir užsiėmimų ciklų:

1. Lietuvos istorija

2. Pasaulio ir Lietuvos architektūra

3. Vakarietiško ir Lietuvos meno istorija

4. Lietuvos kultūros istorija

5. Bendravimo psichologija

6. Lietuvos gamta ir geografija

7. Gido meistriškumas ir retorika

8. Mokomosios ekskursijos

Jūs galite pasirinkti tiek kursų, kiek norite. Tvarkaraštis sudarytas taip, kad tarpusavyje kursų laikai nepersidengtų. Kai kurias paskaitas ir ekskursijas netrukus bus galima įsigyti ir po vieną.

Jei nuspręsite rinktis kelis kursus, tuomet finansiškai visgi labiau apsimoka rinktis pilną gidų kursų paketą: jei nenorėsite, galėsite nelaikyti egzaminų ir nelankyti praktinių užsiėmimų. O gal vis dėlto vėliau nutarsite, kad dar viena profesija nepakenks?:)
Kaip pasirenkami MIMokyklos lektoriai?


Visų pirma, ieškome pačių geriausių savo srities profesionalų. Tarp beveik dvidešimties dėstytojų yra keturi profesoriai ir keturi docentai, septyni mokslų daktarai, trys doktorantai - kartu sudėjus jie yra parašę keliasdešimt knygų ir monografijų! Šie žmonės dirba universitetuose, labai gerose mokyklose ir meno pažinimo centruose, veda puikias edukacijas ir yra mylimi savo studentų bei klausytojų.

Kitas labai svarbus dalykas - kad žmogus būtų ne tik savo srities žinovas, bet ir įdomus pašnekovas, įgudęs pasakotojas. Nes juk būna, kad žmogus labai daug žino, yra išsilavinęs, bet kalbėti suprantamai net ir tiems, kurie beveik nieko nežino, nesiseka, nes reikia kartu suprasti ir tai, ko kitas žmogus dar nežino. Tad gebėjimas kalbėti apie sudėtingus dalykus paprastai yra labai labai labai svarbus.

Geranoriškumas, draugiškumas ir noras dalintis. Nes be jo šie puikūs žmonės nesidalintų su jumis savo laiku. Paskaitos vyksta vakare, neretai užsitęsia, būna, kad kompiuterius išjungiame jau gerokai po aštuntos valandos vakare. Gerai, kad bent jau nereikia namo važiuoti, nes dauguma paskaitų klausosi jau namuose. Yra dėstytojų, kurių laukėme metus - nes jie ne tik geidžiami, bet ir labai užsiėmę.

Mes labai džiaugiamės, kad įdomių ir išties nepakartojamų profesionalų, norinčių dalintis savo žiniomis ir pasakojimais su jumis, ratas vis auga.
Kokius egzaminus reikia išlaikyti, norint gauti MIMokyklos gidų kursų baigimo pažymėjimą?


Privalomi yra du egzaminai: istorijos ir architektūros. Kursų dalyviai gauna atvirą užduotį ir kelias savaites jai atlikti.

Taip pat reikia atlikti ir kūrybinę užduotį - parengti savo ekskursiją.

Kursų pabaigoje reikia atsiskaityti ekskursijos po Senamiestį maršrutą: pačiam vesti ekskursiją (lietuvių kalba) auditorijai (kitiems kursų dalyviams).