top of page

DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Šioje skiltyje pateikiame atsakymus į Jūsų dažnai užduodamus klausimus. Jei čia ar kitose skiltyse neradote atsakymo į Jums aktualų klausimą, jį užduoti galite naudodamiesi užklausos forma, o mes pasirūpinsime, kad atsakymas Jus pasiektų kuo greičiau!

 • Kokia gidų kursų trukmė?
  Kursų trukmė – 7 mėnesiai, planuojama galutinių atsiskaitymų data – 2024 m. balandžio mėnuo. Kiekvienos paskaitos trukmė yra 1.5 val., o praktinių užsiėmimų trukmė iki 3 val. Jeigu rinksitės atskirus paskaitų ciklus, jie trunka trumpiau: nuo penkių iki dešimties paskaitų, priklausomai nuo dalyko.
 • Kas nutiks, jei negalėsiu dalyvauti paskaitoje ir ją praleisiu?
  Tikrai nieko baisaus, nes jos įrašą galėsite pasižiūrėti vėliau.
 • Kiek laiko bus pasiekiami paskaitų įrašai?
  Paskaitų įrašai bus pasiekiami iki 2024-07-01.
 • Kas nutiks, jei negalėsiu dalyvauti mokomoje ekskursijoje? Ar jos bus kartojamos?
  Specialios mokomosios ekskursijos kartojamos nebus, tačiau esant galimybei, galėsite dalyvauti atitinkamos tematikos „Savaitgalio ekskursijų“ organizuojamame pasivaikščiojime kitu metu.
 • Ar kursai vyks tik nuotoliniu būdu?
  Visos paskaitos vyks nuotoliniu būdu, tačiau į mokomąsias ekskursijas ir praktinius seminarus mieste bei muziejuose eisime „gyvai“.
 • Ar yra taikomos nuolaidos studentams, senjorams ar istorikams?
  Ne. Kaina visiems vienoda.
 • Ar už kursus galima mokėti dalimis?
  Taip, už gidų kursus galima mokėti per du kartus. Pusė kainos sumokama iki kursų pradžios, kita dalis – po naujųjų metų. Parašykite laišką į labas@mimokykla.lt, išrašysime jums dalinę sąskaitą.
 • Kas įskaičiuota į gidų kursų kainą?
  Į gidų kursų kainą įeina nuotolinės paskaitos ir ekskursijos. Mokestis už ekskursijų metu lankomus mokamus objektus neįskaičiuotas, taip pat savarankiškai reikės atvykti į Kauną, kur vyks baigiamasis mūsų susitikimas.
 • Iki kada galima registruotis į kursus?
  Gidų kursų pradžia – spalio 10 d. Tačiau galima registruotis ir vėliau: paskaitos įrašomos, tad peržiūrėsite įrašus ir pasivysite. Ekskursijos kartojamos nebus, tačiau vieną kitą praleidus taip pat galima pasivyti. Atskirų paskaitų ciklai prasideda skirtingu metu, bet registruotis galėsite net ir jiems prasidėjus, nes bus prieinami paskaitų įrašai.
 • Kas gali dalyvauti kursuose?
  Visi norintys. Net ir vaikai: ypatingai rekomenduojame Lietuvos istorijos kursą abiturientams, tai bus tikrai gera pagalba ruošiantis valstybiniam egzaminui. Lietuvos gamtos kursą buvo pamėgę ir mažesni vaikai. Taip pat ir gidai renkasi kursus, nes jie praplečia turimas žinias.
 • Kas gali tapti gidu, tai yra, gauti gido pažymėjimą?
  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Turizmo įstatymu, gido pažymėjimui gauti yra tik trys sąlygos: reikia turėti bet kokio aukštojo mokslo diplomą ir kursų baigimo pažymėjimą. Tai reiškia, kad jeigu jūs esate paskutinių kursų studentas, jūs po studijų baigimo taip pat galėsite gauti pažymėjimą, jeigu nuo kursų baigimo dar nebus praėję dveji metai. Paskutinė sąlyga: jūs turite mokėti bent vieną užsienio kalbą. Kalbos mokėjimas nėra tikrinamas.
 • Kiek laiko galioja gido pažymėjimas?
  Jis galioja neribotai. Vis dėlto siūlome nuolat atnaujinti savo žinias ir tobulėti.
 • Ar yra galimybė išklausyti tik vieną norimą paskaitą ar kursą, jeigu gido pažymėjimas neaktualus, tačiau paskaitos bei lektoriai sudomino?
  Galima išklausyti tik vieną pasirinktą kursą, galimybės išklausyti tik vieną paskaitą – nėra, nes kiekvieno kurso paskaitos yra tarpusavyje susijusios. Taigi MIMokyklos gidų kursai susideda iš 8 skirtingų paskaitų ir užsiėmimų ciklų: 1. Lietuvos istorija 2. Pasaulio ir Lietuvos architektūra 3. Vakarietiško ir Lietuvos meno istorija 4. Lietuvos kultūros istorija 5. Bendravimo psichologija 6. Lietuvos gamta ir geografija 7. Komunikacija ir retorija 8. Mokomosios ekskursijos Jūs galite pasirinkti tiek kursų, kiek norite. Laikai išdėlioti taip, kad nesikirstų vienas su kitu. Kai kurias paskaitas ir ekskursijas galima bus įsigyti ir po vieną. Jei pasirinksite kelis kursus, finansiškai labiau apsimoka imti pilną kursų paketą, jei nenorėsite, galėsite nelaikyti egzaminų ir neiti į praktikas, o gal vis dėlto nutarsite, kad dar viena profesija nepakenks.
 • Pagal kokius kriterijus pasirenkami MIMokyklos lektoriai?
  Visų pirma, ieškau pačių geriausių savo srities profesionalų. Tarp beveik dvidešimties dėstytojų yra keturi profesoriai ir keturi docentai, septyni mokslų daktarai, trys doktorantai - kartu sudėjus jie yra parašę keliasdešimt knygų ir monografijų. Šie žmonės dirba universitetuose, labai gerose mokyklose ir meno pažinimo centruose, veda puikias edukacijas ir yra mylimi savo studentų bei klausytojų. Kitas labai svarbus dalykas - kad žmogus būtų ne tik savo srities žinovas, bet kad ir labai gerai kalbėtų. Nes juk būna, kad žmogus labai daug žino, yra be galo išsilavinęs, bet kalbėti suprantamai net ir tiems, kurie beveik nieko nežino, nesiseka, nes reikia kartu suprasti ir tai, ko kitas žmogus dar nežino. Tad gebėjimas kalbėti apie sudėtingus dalykus yra nepaprastai svarbus. Geranoriškumas, draugiškumas ir noras dalintis. Nes be jo šie puikūs žmonės nesidalintų su jumis savo laiku. Paskaitos vyksta vakare, neretai užsitęsia, būna, kad ir aštuntą vakaro išjungiame kompiuterius. Gerai, kad bent jau nereikia namo važiuoti, ir taip juose būna dauguma. Yra dėstytojų, kurių laukiau metus - tokie užimti jie buvo. Tai turbūt tokių savybių reikia, kad puikūs savo srities specialistai dalintųsi savo dėmesiu ir žiniomis su mumis.
 • Kokius egzaminus reikia išlaikyti, norint gauti MIMokyklos gidų kursų baigimo pažymėjimą?
  Privalomi du žinių patikrinimai: istorijos ir architektūros. Kursų dalyviai turi kelis mėnesius užduotims atlikti. Taip pat reikia atlikti kūrybinę užduotį - parengti savo ekskursiją. Kursų pabaigoje reikia atsiskaityti ekskursijos po Senamiestį maršrutą: tai yra, pačiam vesti ekskursiją (lietuvių kalba) auditorijai (kitiems kursų dalyviams).
bottom of page